top of page

Kaip pasirinkti tinkamą spalvų paletę savo prekės ženklui?


Prekinių ženklų spalvos yra svarbus dizaino elementas, kuris gali turėti didelę įtaką vartotojų suvokimui ir prisiminimui apie prekę ar paslaugą. Todėl svarbu atidžiai apgalvoti, kokias spalvas pasirinkti savo prekiniams ženklams, kad jie tinkamai atspindėtų jūsų verslo vertybes ir pritrauktų klientų dėmesį.

Pasirinkti tinkamą spalvų paletę savo prekės ženklui gali būti sudėtinga užduotis. Spalvų pasirinkimas prekės ženklui gali suteikti skirtingas emocijas ir asociacijas vartotojams. Štai keli svarbūs žingsniai, kurie padės jums pasirinkti tinkamą spalvų paletę savo prekės ženklui:

  • Išsiaiškinkite savo prekės ženklo misijas ir vertybes. Apibrėžkite, kokios yra jūsų prekės ženklo vertybės, kas jūsų prekės ženklui svarbu ir kaip norite, kad jūsų prekės ženklas būtų suprantamas. Pavyzdžiui, jeigu jūsų prekės ženklas yra sukurtas, siekiant parodyti jaunatviškumą ir šviežumą tam tikroje srityje, galbūt puikiai tiktų ryškios ir energingos spalvos, pavyzdžiui, geltona arba oranžinė.


  • Prekinio ženklo spalvų pasirinkimas turėtų būti pagrįstas ne tik estetiniais apsvarstymais, bet ir psichologiniais bei emociniais veiksniais.  Tam puikiai pasitarnauja tyrimas apie spalvų psichologiją: pasidomėkite, kokie jausmai ir asociacijos siejamos su skirtingomis spalvomis. Tarkime, mėlyna dažnai yra siejama su ramybe, pasitikėjimu ir profesionalumu, o raudona – su aistringumu, energija ir išskirtinumu. Taigi, pasirinkite tinkamas spalvas, atitinkančias jūsų norimą ištransliuoti žinutę savo auditorijai ir ieškant potencialių naujų klientų.

  • Atkreipkite dėmesį į konkurentus ir pramonės tendencijas. Patikrinkite, kokie spalvų naudojimo įpročiai toje pramonės srityje ar veiklos šakoje, kurioje veikiate, ir išanalizuokite konkurentų pavyzdžius. Nepageidautina tiesiogiai kopijuoti kitų spalvų paletės, bet konkurentų prekės ženklų spalvų išanalizavimas gali padėti jums suvokti, kokie spalvų deriniai yra sėkmingi ir veiksmingi šioje srityje.

  • Pasidomėkite spalvų derinimu. Tai svarbus žingsnis, kad būtų išvengta per daug arba per mažai spalvų panaudojimo galimybių. Išbandykite skirtingas spalvų derinių versijas – eksperimentuokite su skirtingomis spalvomis ir jų deriniais, kad pamatytumėte, kaip jos veikia jūsų prekės ženklą. Dažnai gali prireikti išbandyti kelias versijas, kol rasite tinkamiausią.


Trumpai apžvelkime keletą pavyzdžių iš prekės ženklo spalvų pasirinkimo žinomose kompanijose. Raudoną spalvą pasirinkusi kompanija ,,Virgin Group“ – viena didžiausių ir įtakingiausių kompanijų pasaulyje. Kompanijos įkūrėjas Richardas Bransonas raudoną spalvą pasirinko neatsitiktinai.  Tai –  pasitikėjimo ir energijos spalva. Dar viena kompanija, pasirinkusi raudoną spalvą – ,,Coca-Cola“. 

,,Bolt“ kompanijos prekės ženklo skaisčiai žalios spalvos ir baltos spalvos derinio pasirinkimas – tai dar vienas įdomus pavyzdys. Pagrindinė kompanijos idėja - tai dalijimosi transporto priemonėmis paslauga. Jų ilgalaikis tikslas – siekti, kad iki 2040 m. dalijimosi transporto priemonėmis sprendimas būtų visai neišskiriantis anglies dioksido. Papildomos jų teikiamos paslaugos – ,,Bolt Market", ,,Bolt Food" ar ,,Bolt Drive" – taip pat yra dalis jų pagrindinio tikslo įvykdymo. Pasirinkta žalia spalva dažnai siejama su ekologija, tausojančiomis aplinką technologijomis ir sveikata, todėl prekės ženklai naudojantys šią spalvą siekia pabrėžti savo įsipareigojimus aplinkai ir sveikatos gerinimui. Balta spalva prekės ženkle gali reikšti švarumą, šviesumą, paprastumą ir eleganciją, o šios spalvos naudojimas savo vizualinėje identiteto koncepcijoje perteikia savo prekės ar paslaugos kokybę, paprastumą ir modernumą. 

,,Milka“ prekės ženklo spalvos žinomos visame pasaulyje. Tai purpurinės ir baltos spalvos derinys. Šios spalvos yra labai populiarios tarp ,,Milka” produktų ir suteikia jiems išskirtinę ir atpažįstamą išvaizdą. Purpurinė spalva asocijuojasi su prabanga ir kokybe, o balta spalva – su švarumu ir grynumu. Šios spalvos sukelia jaukumo ir patogumo jausmą, primenantį šiltą pačio šokolado skonį. Taip pat, šias spalvas dažnai siejame su ramybe ir pasididžiavimu, todėl jos gali paskatinti teigiamas emocijas ir asociacijas vartotojams.

Svarbu, kad pasirinkta spalvų paletė atspindėtų jūsų prekės ženklo unikalumą, išskirtinumą ir tikslinės auditorijos poreikius. Taigi, pasirinkite spalvas atsargiai ir apgalvotai, bei atsižvelkite į tai, kokią emociją norima pateikti potencialiems klientams.


 

31 peržiūra

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Hozzászólások


bottom of page