top of page

Skaitmeninės rinkodaros terminų žodynėlis


Skaitmeninė rinkodara jau seniai pralenkė tradicinius marketingo metodus. Todėl pats metas savo žodynėlį papildyti ir inovatyviais, ne visiems suprantamais, tačiau vis dažniau viešai skambančiais rinkodaros terminais. Pateikiame 10 sąvokų, kurias išmokę galėsite laviruoti skaitmeninės rinkodaros terminologijoje, ir priimti optimaliausius reklamos internete sprendimus, lyg tikri asai.

1. SEO (angl. Search Engine Optimization) – optimizavimo paieškos sistemoms procesas, kurio metu siekiama padidinti organišką lankytojų srautą į internetinę svetainę.


2. PPC (angl. Pay-Per-Click) – reklamos internete metodas, kai mokama ne už pačios reklamos rodymą, bet už paspaudimus ant skelbimo, banerio ar kitos reklamos formos, nukreipiančios į internetinę svetainę.


3. CTA (angl. Call-to-Action) – internetinėse svetainėse ar soc.tinklų reklamoje dažnai integruojamas mygtukas, kuris įtakoja žmonių veiksmus. Mygtukas gali būti pavadintas tokiais žodžiais, kaip „pirkti“, „registruotis“, „gauti“ ir pan. Įvairiomis formomis pateiktas mygtukas skatina atlikti vieną ar kitą veiksmą. Tai gali būti paslaugos ar naujienlaiškio užsakymas, registracija, pasinaudojimas akcija ar pan.


4. Landing page – tai atskiras internetinės svetainės puslapis, į kurį yra nukreipiamas reklaminis skelbimas. Įsivaizduokite tokią situaciją, kad internetinė parduotuvė, prekiaujanti buities prekėmis reklamuoja raktažodį „skalbimo milteliai“. Žmonės, pamatę šią reklamą ir paspaudę ant jos, bus nukreipti tiesiai į „skalbimo miltelių“ puslapį.


5. A/B testing – tai specialus testas, kurio metu lyginami du skirtingi reklamos kampanijos arba internetinės svetainės variantai ir nustatomas jų efektyvumas. Abu variantai paleidžiami vienu metu, tam, kad būtų įmanoma nustatyti tikslius jų našumo rodiklius ir parinkti optimaliausią.


6. CTR (Click-Through-Rate) – svarbus rodiklis, padedantis įvertinti reklamos efektyvumą. Trumpai tariant, tai yra reklamos parodymų skaičiaus ir paspaudimų ant jos skaičiaus santykis. Šis rodiklis parodo, koks mačiusių reklamą žmonių kiekis ja susidomėjo ir atliko paspaudimo ant skelbimo veiksmą.


7. Conversion – naudingi veiksmai, kuriuos atlieka internetinėje svetainėje naršantis lankytojas, tokie kaip registracija, naujienlaiškio užsakymas, užėjimas į skirtingus svetainės puslapius, prekės įsidėjimas į krepšelį ir pan. Optimizuojant konversijas galima įžvelgti problemines svetainės vietas, kurios įtakoja lankytojų srauto praradimą, išanalizuoti lankytojų elgseną.


8. Bounce rate – atmetimo rodiklis, kuris parodo, koks lankytojų kiekis nesusidomėjo Jūsų svetaine ir išėjo iš jos, neatlikęs jokio veiksmo. Šis rodiklis padeda objektyviai įvertinti internetinės svetainės naudingumą, jos vertę. Kuo aukštesnis atmetimo rodiklis – tuo mažiau lankytojui įdomi internetinė svetainė.


9. Adwords - viena efektyviausių reklamos priemonių internete, kuri reklaminį skelbimą su tam tikrais raktažodžiais rodo „Google“ paieškos sistemos puslapio viršuje, apačioje arba šone. Tai mokama reklama, kuri dažniausiai yra išskiriama kitų spalvų fonu.

10. Keyword – svarbiausias žodis arba frazė, reprezentuojanti parduodamą prekę ar siūlomą paslaugą. Raktažodžiai yra labai svarbūs optimizuojant svetainę paieškos sistemoms arba kuriant reklamą, kuria norima pritraukti konkrečia preke ar paslauga besidominčių žmonių srautą.

Yra sakoma – ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Įsidėmėkite šiuos terminus ir pritaikykite išmoktas žinias savo verslui. 
75 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page